Lesní klub Budka

Tereza Malá

hlavní průvodkyně a zakladatekla Budky

Zpívám, tančím, kutím, jezdím na kole a běžkách, miluju hory, fantasy literaturu a objevování. To vše nejraději ve společnosti Martina, Markétky a Vojtíška. Děti mě vrátily do přírody, málem jsem totiž zapomněla, že tam jsem byla vždycky spokojená. Baví mě být s dětmi a učit se od nich.

Pod křídly Asociace lesních mateřských škol jsem absolvovala čtyři Letní školy, akreditované vzdělávání Školka blízká přírodě 2015/16, Provázet odborně a vědomě 2016/17 a  Přírodní pedagogiku 2018/19. Dále jsem se zúčastnila akreditovaných kurzů Pedagogika volného času a Respektovat a být respektován.

Naďa Pecháňová

Průvodkyně

Po několika letech strávených v Praze jsme si s manželem a našimi dvěma dětmi vybrali k novému bydlení Srby. To, že už tu několik let fungovala lesní mateřská školka nepovažuji za náhodu. Už dříve absolvovaný kurz „Respektovat a být respektován“ i pozdější rekvalifikace na „Chůvu pro děti do zahájení povinné školní docházky“ mi pomohly zapojit se mezi průvodce v lesní školce. Teď jsem šťastná, že konečně dělám práci, která mi dává smysl, že můžu být denně na slunci, větru, sněhu i dešti a hlavně jsem vděčná všem dětem, protože mi každý den s láskou a radostí rozšiřují obzory.