LK Budka Kladno

O Lesním klubu Budka Kladno

Na jaře roku 2016 založily Terka M., Terka W. a Veronika spolek Budka Kladno. S obrovským nadšením jsme v září 2016 odstartovali provoz lesní školky na Kladně v Rozdělově. U toho byl i Bořek. V létě 2017 se k nám přidala Naďa a od září 2017 máme nové zázemí v Srbech. A protože Verča se od září 2018 vydává jinou cestou hledáme nového kolegu. A na jedno dopoledne v týdnu se k nám přidá Martin.

Náš tým

Tereza Malá

hlavní průvodkyně a zakladatekla Budky

Zpívám, tančím, kutím, jezdím na kole a běžkách, miluju hory, fantasy literaturu a objevování. To vše nejraději ve společnosti Martina, Markétky a Vojtíška. Děti mě vrátily do přírody, málem jsem totiž zapomněla, že tam jsem byla vždycky spokojená. Baví mě být s dětmi a učit se od nich.

Pod křídly Asociace lesních mateřských škol jsem absolvovala čtyři Letní školy, akreditované vzdělávání Školka blízká přírodě 2015/16, Provázet odborně a vědomě 2016/17 a od října 2018 mě čeká Přírodní pedagogika. Dále jsem se zúčastnila akreditovaných kurzů Pedagogika volného času a Respektovat a být respektován.

Tereza Wyderka

koordinátorka  a zakladatelka Budky

Jezdit ven mě naučili Roháči. Stejně jako postarat se mimo civilizaci sama o sebe, svěřené děti či kamaráda v nouzi. Nejraději jsem jezdila do rumunských hor, což změnilo období piplání našich třech úžasných dětí. Teď s nimi vandrujeme po naší zemi a to je teprve dobrodružství! Jsem regionální geografka a bavila mě práce v NNO zaměřené na podporu lokální produkce prostřednictvím regionálních značek. Budce chci pomoct s koordinací, administrativou či fundraisingem. Běhám, běžkuju, jezdím na bajku, šiju na děti a neumím napsat krátký text 🙂

Naďa Pecháňová

Průvodkyně – tři dny v týdnu

Po několika letech strávených v Praze jsme si s manželem a našimi dvěma dětmi vybrali k novému bydlení Srby. To, že už tu několik let fungovala lesní mateřská školka nepovažuji za náhodu. Už dříve absolvovaný kurz „Respektovat a být respektován“ i pozdější rekvalifikace na „Chůvu pro děti do zahájení povinné školní docházky“ mi pomohly zapojit se mezi průvodce v lesní školce. Teď jsem šťastná, že konečně dělám práci, která mi dává smysl, že můžu být denně na slunci, větru, sněhu i dešti a hlavně jsem vděčná všem dětem, protože mi každý den s láskou a radostí rozšiřují obzory.

Martin Malý

Průvodce – pondělí dopoledne