Náš tým

Tereza Malá

hlavní průvodkyně a zakladatekla Budky

Zpívám, tančím, kutím, jezdím na kole a běžkách, miluju hory, fantasy literaturu a objevování. To vše nejraději ve společnosti Martina, Markétky a Vojtíška. Děti mě vrátily do přírody, málem jsem totiž zapomněla, že tam jsem byla vždycky spokojená. Baví mě být s dětmi a učit se od nich.

Pod křídly Asociace lesních mateřských škol jsem absolvovala pět Letních škol, akreditované vzdělávání Školka blízká přírodě 2015/16, Provázet odborně a vědomě 2016/17 a  Přírodní pedagogiku 2018/19. Dále jsem se zúčastnila akreditovaných kurzů Pedagogika volného času a Respektovat a být respektován.

Ve šk. roce 2019/20 jsem absolvovala dílčí semináře z cyklu Cesta k dobré lesní školce od ALMŠ a Celoroční cyklus Intuitivní pedagogiky. Zúčastnila jsem se víkendového semináře Teorie typů a podruhé exkurze do lesních školek v Berlíně opět s ALMŠ.

Naďa Pecháňová

Průvodkyně

Po několika letech strávených v Praze jsme si s manželem a našimi dvěma dětmi vybrali k novému bydlení Srby. To, že už tu několik let fungovala lesní mateřská školka nepovažuji za náhodu. Už dříve absolvovaný kurz „Respektovat a být respektován“ i pozdější rekvalifikace na „Chůvu pro děti do zahájení povinné školní docházky“ mi pomohly zapojit se mezi průvodce v lesní školce. Teď jsem šťastná, že konečně dělám práci, která mi dává smysl, že můžu být denně na slunci, větru, sněhu i dešti a hlavně jsem vděčná všem dětem, protože mi každý den s láskou a radostí rozšiřují obzory.

Pod křídly ALMŠ jsem absolvovala dvě Letní školy, víkendový seminář pro začínající průvodce a Přírodní pedagogiku 2017/18. V září 2020 jsem absolvovala víkendovou Práci s egem pedagoga.

Pavla Salisbury

 Průvodkyně

 Práce v lesní školce pro mě není jen práce, ale přirozený pohyb a život s dětmi v přírodě. Ráda s nimi vyrážím za dobrodružstvím a učím se od nich.

Jako matka 5letého Olivera jsem ráda, že prostřednictvím jeho i  dětí ve školce mohu oprášit své zkušenosti z minula, kdy jsem jako vedoucí v turistickém oddíle nebo vychovatelka školní družiny s dětmi pracovala. V součastnosti  absolvuji vzdělávací cyklus Přírodní pedagogika pořádaný ALMŠ.

Líbí  se mi přátelská  atmosféra malého kolektivu, budování  společné komunity, sdílení zkušeností a podpora životního prostředí. Proto, když přišla nabídka na spolupráci s Budkou, neváhala jsem a začala zde pracovat jako Průvodkyně.

V uplynulé roce jsme společně absolvovaly cykly Písně a říkadla a Svátky a tradice. Na večerní setkání vždy vyrazila jedna z nás a následovalo společné sdílení a rozhodování, co zařadíme do běhu našich dní a slavností.

Společně jsme vyrazily na jednodenní seminář Nenásilná komunikace.

A v říjnu 2020 se Naďa s Pavlou zúčastnily historicky prvního semináře Volná hra v on-line verzi.