Budka Kladno, z.s.

O Lesním klubu Budka Kladno

Myšlenka založit si vlastní lesní školku lákala Malou Terku už delší dobu. Věci se však daly do pohybu, když Verča přišla na jaře 2016 s návrhem napsat projekt do výzvy MPSV na hlídání nejmenších dětí. Terka Wyderka už dlouho věděla o konceptu lesních mateřinek, ale když pak sepisovala stanovy nového spolku, naprosto ji uchvátil. Klasické hlídání dětiček jsme nechaly povolanějším  a zaměřily se na lesní školku, která je našim srdcím blíž. Přidal se k nám i Bořek. Podpora z okolí také směřovala jedním směrem: „Ano, to je skvělé, jděte do toho!“. A tak jsme s obrovským nadšením v září 2016 odstartovali na Kladně. V létě 2017 se k nám přidala Naďa a od září 2017 máme nové zázemí v Srbech.

Náš tým

Tereza Malá

Zpívám, tančím, kutím, jezdím na kole a běžkách, miluju hory, fantasy literaturu a objevování. To vše nejraději ve společnosti Martina, Markétky a Vojtíška. Děti mě vrátily do přírody, málem jsem totiž zapomněla, že tam jsem byla vždycky spokojená. Baví mě být s dětmi a učit se od nich.

Veronika Modlingerová

Miluji přírodu. Už od malička a je pro mne nesmírně důležitá. Provází mě od útlého dětství na babiččině zahradě, přes dlouholeté členství v turistickém oddíle až po studium Biologie a Udržitelného rozvoje biosféry. Mám dvě malé dcery a právě ony mně neustále ukazují, jak je pobyt v přírodě pro děti prospěšný. Moc ráda s dětmi vyrábím a kreslím, ráda si jen tak zpívám a tančím.

Tereza Wyderka

Jezdit ven mě naučili Roháči. Stejně jako postarat se mimo civilizaci sama o sebe, svěřené děti či kamaráda v nouzi. Nejraději jsem jezdila do rumunských hor, což změnilo období piplání našich třech úžasných dětí. Teď s nimi vandrujeme po naší zemi a to je teprve dobrodružství! Jsem regionální geografka a bavila mě práce v NNO zaměřené na podporu lokální produkce prostřednictvím regionálních značek. Budce chci pomoct s koordinací, administrativou či fundraisingem. Běhám, běžkuju, jezdím na bajku, šiju na děti a neumím napsat krátký text 🙂

Bořek Gregor

Jmenuji se Bořek a poslední dva roky vypomáhám v lesním klubu jako průvodce. Nejsem speciálně školený ani vzdělaný pro práci s dětmi, ale to mi nebrání s dětmi zkoumat život hrou. Jsem závislý na životě a hra je pro mě optimální způsob zkušenosti a poznání. Rád spojuji logicky nespojitelné a skutečné děje. Zajímám se o filosofiii, psychologii a fyziku.

Stále máme chuť se vzdělávat

Stále pracujeme na svém sebevzdělávání. Máme úspěšné absolventy programů Asociace lesních mateřských škol – Školky blízké přírodě, Provázet odborně a vědomě. Byli jsme na stáži v lesních mateřských školách v Berlíně i po České republice. Někteří z nás absolvovali kurz Respektovat a být respektován. Umíme poskytnout první pomoc i díky zážitkovému kurzu 1. pomoci Zdrsem.