Náš tým

Tereza Malá

Ředitelka, průvodkyně a zakladatelka Budky

V lesních klubech působím osmým rokem. Začalo to ve Spirále na Kladně, kde jsem vedla tvořivé kroužky pro maminky s dětmi a průvodcovala v LK Sojka a na jaře 2016 jsem si splnila sen a spoluzaložila Budku.

V přírodě jsem spokojená, nejraději ve společnosti Martina, Markétky a Vojtíška. A nově také s fenkou Princeznou, kterou jsme adoptovali v zimě. Další mojí vášní je vzdělávání nejen pedagogické.

Pod křídly Asociace lesních mateřských škol jsem absolvovala šest Letních škol, akreditované vzdělávání Školka blízká přírodě 2015/16, Provázet odborně a vědomě 2016/17 a  Přírodní pedagogiku 2018/19. Dále jsem se zúčastnila akreditovaných kurzů Pedagogika volného času a Respektovat a být respektován. Ve šk. roce 2019/20 jsem absolvovala dílčí semináře z cyklu Cesta k dobré lesní školce od ALMŠ a Celoroční cyklus Intuitivní pedagogiky. Zúčastnila jsem se víkendového semináře Teorie typů a podruhé exkurze do lesních školek v Berlíně opět s ALMŠ.

Loni na jaře jsem začala jezdit na pravidelná víkendová setkání NEO Intu, kde si hrajeme ve skupině dospělých, pak si o tom povídáme, jaké to je, když nám něco nejde, nebo nás to nebaví. Můžeme společně zažívat, to co děti každý den. V tomto školním roce jsem v polovině tříletého kurzu Rozvoj osobnosti skrze vnitřní a vnější komunikaci.

Johana Vaňková

Průvodkyně a koordinátorka

Jako dítě jsem trávila hodně času venku, na zahradě, v lese, u rybníka. Škola (střední i vysoká) a následně i práce v ekonomickém oboru mě od přírody a pobytu venku částečně odklonily, ale narození dětí a přestěhování se na vesnici mě vrátily zase tam, kde mi je a vždy bylo dobře.

V dnešní době mi přijde pobyt venku, prosté bytí v přírodě velmi důležité a k tomu se snažím vést i svoje děti. V lednu 2022 se mi naskytla příležitost pracovat jako průvodce v LK Budka a já jsem za tuto příležitost moc ráda. Momentálně studuji Předškolní a mimoškolní pedagogiku na VOŠ ve Svatém Janu pod Skalou, účastním se také různých seminářů a webinářů pod záštitou ALMŠ.

Ve svém volném čase jsem nejraději s rodinou, a to buď venku, na zahradě, v lese nebo na různých výletech. Ráda zpívám, hraji na rozličné hudební nástroje, ráda tvořím, maluji, čtu a cestuji.

V Budce kromě role průvodce vypomáhám také s administrativou, vedu účetnictví a mzdy.

Naďa Pecháňová

Průvodkyně

Po několika letech strávených v Praze jsme si s manželem a našimi dvěma dětmi vybrali k novému bydlení Srby. To, že už tu několik let fungovala lesní mateřská školka nepovažuji za náhodu. Už dříve absolvovaný kurz „Respektovat a být respektován“ i pozdější rekvalifikace na „Chůvu pro děti do zahájení povinné školní docházky“ mi pomohly zapojit se mezi průvodce v lesní školce. Teď jsem šťastná, že konečně dělám práci, která mi dává smysl, že můžu být denně na slunci, větru, sněhu i dešti a hlavně jsem vděčná všem dětem, protože mi každý den s láskou a radostí rozšiřují obzory.

Pod křídly ALMŠ jsem absolvovala dvě Letní školy, víkendový seminář pro začínající průvodce a Přírodní pedagogiku 2017/18. V září 2020 jsem absolvovala víkendovou Práci s egem pedagoga, na který navazuji celoročním Kurzem Ego v práci učitele ve šk. roce 2022/23.

Natálie Mayahová

Průvodkyně

Po odstěhování se z malého města do práce a následné práce v kanceláři jsem zjistila jak moc mi chybí příroda. 

Začala jsem se do ní proto vracet až se práce venku a s dětmi stala součástí mého týdne. S prací ve školce kombinuji práci v kanceláři, konkrétně v marketingu a myslím, že jsem našla ten dlouho opěvovaný work life balanc.

Práci s dětmi se věnuji už od střední školy, kdy jsem několik let trénovala dětské skupiny taneční aerobik. Jezdila jsem také na soustředění a tábory jako vedoucí.
Ve své práci ráda vycházím z teorie typů a ráda bych se co nejvíce věnovala dětské psychologii. Práce s dětmi je neuvěřitelně naplňující a zároveň zodpovědná práce, která nikdy není nuda. Do svých „hodin“ ráda vkládám praktické činnosti jako je vaření či pečení.
Ve volném čase ráda cvičím jógu, chodím po horách a peču.

Adéla Srbová

Průvodkyně

Mým dětským snem vždy bylo stát se učitelkou. Po vystřídání několika pracovních pozic, vzdělávání zcela vzdáleným, jsem poslechla hlásek uvnitř mě a rozhodla se splnit si toto přání – tedy doprovázet děti na jejich cestě poznání. Když se mi naskytla možnost stát se průvodkyní ve školce, do které bych já sama v útlém věku ráda chodila, dlouho jsem neváhala
S dětmi pracuji od 15 let, kdy jsem začala vést pohybové kroužky pro předškolní děti a jezdit jako vedoucí na tábory. Absolvovala jsem kurz Studia pedagogiky pro pedagogy volného času a v současné době se vzdělávám v rámci seminářů ALMŠ.
Ve volném čase se snažím vyrážet do přírody se stanem, lodí nebo jen s celtou. Jsem vášnivý sběrač bylin a plodů. Ráda šiju, pěstuju, vařím, peču a sportuju.

V totmto šk. roce se podruhé účastníme Supervizní on-line skupiny pod vedením Aleny Lalákové.

Na podzim 2021 jsme společně absolvovaly zážitkový semiář první pomoci pod IPRK.

V červnu 2020 jsme vyrazily na jednodenní seminář Nenásilná komunikace.

V roce 2019/2020 jsme společně absolvovaly cykly Písně a říkadla a Svátky a tradice. Na večerní setkání vždy vyrazila jedna z nás a následovalo společné sdílení a rozhodování, co zařadíme do běhu našich dní a slavností.